Doprava zdarma

P01114

9 722 Kč s DPH


ks

Záložní zdroje slouží při výpadku proudu k udržení funkčnosti teplovodních krbových vložek. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

 

Záložní zdroj Elston 120 S4 DUO

Záložní zdroj (UPS) pro zálohování chodu elektrického oběhového čerpadla v topných systémech při výpadu elektřiny. Zdroj je určen pro zálohování jednoho oběhového čerpadla do max. příkonu 150W. Doba zálohování je zobrazena v tabulce mezi obrázky. Záložní zdroj Elston se montuje svisle na stěnu.
Záložní zdroj má uvnitř zabudovanou vlastní baterii. Její životnost je minimálně 5 let. Pak je možné koupit náhradní baterii a vyměnit ji uvnitř zdroje (výměnu zvládne i laik).

Tento záložní zdroj není možné instalovat na chatách či chalupách, kde při odchodu vypínáte elektřinu hlavním jističem. Záložní zdroj má i bez odběru proudu čerpadlem malou spotřebu elektřiny, čímž by se baterie po určité době zcela vybila a dramaticky by se snížila její životnost. Pokud chcete vypínat hlavní jistič, je nutné před odjezdem odpojit baterii od záložního zdroje.

Zdroj má sinusový výstup střídavého proudu a je vhodný pro obyčejné čerpadla, jakož i pro oběhová čerpadla s elektronickou regulací. Záložní zdroj je možné použít i pro zálohování elektroniky kotlů.

Popis činnosti:
Pokud dojde k výpadu elektřiny, do 10ms začne zdroj automaticky zálohovat spotřebič. Doba zálohování je znázorněna mezi obrázky. Pokud trvá výpadek elektřiny déle než je doba zálohování, dojde k řízenému vypnutí záložního zdroje tak, aby nedošlo k úplnému vybití a zničení baterie.

Při obnovení dodávky elektrické energie přepne záložní zdroj zálohované zařízení na napájení ze sítě. Současně začne nabíjet akumulátor a spustí autotest. Nabitý akumulátor je následně udržován v tzv. konzervačním režimu na 100% kapacity. V průběhu zálohování je hlídán stav akumulátoru, napětí akumulátoru je signalizováno kontrolkou POWER.

V případě, že se baterie blíží ke svému úplnému vybití, spustí zdroj alarm, který na tento stav upozorňuje přerušovaným zvukovým signálem a kontrolka POWER bliká. Při úplném vybití zdroj zastaví zálohování a odpojí akumulátor - vždy tak, aby nedošlo k jeho poškození. Alarm zůstává spuštěn ještě 5 minut po vybití.

 

Technické parametry:

  •  vstup a výstup: 230 VAC, 50 Hz
  •  krytí: IP20, zdroj je určen do suchého prostředí
  •  vlhkost: maximálně 85%
  •  teplota okolí: 0 - 25 ° C
  •  účinnost: minimálně 85%
  •  výkon: 120 W
  •  příkon v klidovém režimu: maximálně 1 W (po úplném nabití akumulátoru)
  •  hmotnost: 18 kg
  •  vyrobeno v ČR


Součástí balení je kabel pro připojení autobaterie. Autobaterie není součástí balení, záložní zdroj má zabudovaný vlastní akumulátor (baterii).

 

Kontaktujte nás!