Doprava zdarma + Dárek

P00680

Na dotaz Zboží expedujeme přimo ze skladů výrobce, aktuální dostupnost je tak potřeba ověřit.

23 686 Kč s DPH

Upřesněte výběr produktu

black - černé lišty silver - stříbrné lišty

jednoduché prosklení dvojité prosklení

čtyřstranný - nerez čtyřstranný - černý

Krbový vysavač s motorem X-ASH - Rychlé info

ks

Jedna z nejprodávanějších celolitinových krbových vložek na českém trhu. Topeniště je vyloženo speciálním akumulačním materiálem CARCON, který udržuje vysoký žár v topeništi. Výkon 8,5 kW, externí přívod vzuchu, krycí rámeček, možnost dvojitého prosklení. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Celolitinová konstrukce krbové vložky v kombinaci s carconovou vyzdívkou topeniště zajišťuje dlouhou životnost krbové vložky.

V základní výbavě krbové vložky je možnost napojení na externí přívod vzduchu. Díky tomu má krbová vložky vždy dostatek čerstvého vzduchu pro hoření a nehrozí tak zakuřování spalin do místnosti způsobené např. vlivem podtlaku způsobeném kuchyňskou digestoří.

Ovládání primárního a sekundárního přívodu vzduchu je zajištěno jedním ovládacím prvkem. Provoz krbové vložky je tak velice jednoduchý. Instalace komínové klapky není nutná, neboť v krbové vložce jsou umístěny deflektory, které již dostatečně zpomalí odvod spalin do komínu.

Moderní vzhled krbové vložky je dán okrajovým zatmavením skla, které je možné doplnit ozdobnými nerezovými lištami.

Krbovou vložku je možné objednat s dvojitým prosklením. To zajistí jednak nižší vyzařování tepla do místnosti, díky čemuž je možné více tepla odvést např. do vzdálenějších místností a také zajistí vyšší teplotu v topeništi, čímž dochází k čistějšímu spalování a menčímu zanášení skla.

Součástí krbové vložky je integrovaný, výškově nastavitelný podstavec.

Boky topeniště jsou vyloženy Carconem, což je moderní obdoba šamotu. Tento materiál jednak chrání krbovou vložku proti přehřátí a zároveň plní akumulační funkci. Krbová vložka tak vydává teplo ještě dlouho po vyhasnutí.

Součástí dodávky je i krycí rámeček, který zajistí čisté napojení krbové vložky na obestavbu.

V případě, že byste chtěli krbem vytápět i další místnosti pomocí teplovzdušných rozvodů, je možné ke krbové vložce zakoupit tzv. teplovzdušné opláštění. Jedná se o jednoduchý pozinkovaný plášť, který má v horní části čtyři vývody pro napojení flexibilních hadic. Těmi se pak teplo rozvede do požadovaných místností. opláštění naleznete v souvisejících produktech.

 

Vlastnosti:

  • Dlouhé a čisté hoření
  • Nízké emise
  • Provoz na nízký výkon
  • Čisté sklo
  • Vyšší účinnost
  • Úspora paliva
  • Centrální přívod spalovacího vzduchu z exteriéru s integrovaným kolektorem, optimálním pro připojení automatické regulace spalování
  • Speciální tvarovaný profil rámu a dveří s integrovaným vedením a směrováním vzduchu, který umožňuje dvojité prosklení
  • Splňuje limity nové německé Spolkové vyhlášky o ochraně před emisemi BlmSchV
  • Hlubší topeniště se speciálním tvarem zábrany zlepšuje komfort obsluhy a zajišťuje výborné prohořívání paliva, čímž vylepšuje technologii PB
 
Výkon
8,5 kW
Účinnost
79 %
Externí přívod vzduchu
ano
Průměr napojení externího vzduchu
120 mm
Průměr kouřovodu
200 mm
Hmotnost
125 kg
Možnost instalace krycího rámečku
ano
Prosklení
čelní rovné
Regulační rozsah
5 - 8,5 kW
Délka polen
45 cm
Integrovaná klapka
ne
Materiál
litina
Minimální průřez přívodu konvekčního vzduchu
632 cm2
Minimální průřez vývodu konvekčního vzduchu
1078 cm2
Palivo
dřevo, dřevěné brikety
Spotřeba paliva
2,5 kg/hod
Teplota spalin
345,4 °C
Výsuv dvířek nahoru
ne
K čemu je dobrý krycí rámeček ?

K čemu je dobrý krycí rámeček ?

07. 04. 2017

V případě obestavby krbové vložky je potřeba ponechat mezi rámem vložky a obestavbou tzv. dilatační mezeru. Je tomu tak z důvodu rozpínání krbové vložky po jejím zahřátí. Pokud by se tato mezera neudělala a obestavba tak byla dostavěna natěsno s krbovou vložkou, došlo by téměř jistě k poškození obestavby.

Krbová vložka - jak vybrat tu nejlepší?

Krbová vložka - jak vybrat tu nejlepší?

07. 04. 2017

Výběr vhodné krbové vložky je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při stavbě krbu. Na trhu se nachází mnoho výrobců, a všichni se Vás snaží přesvědčit, že právě ten jejich výrobek je pro Vás tou nejlepší volbou.

Abychom Vám trochu pomohli zorientovat se v nabídce a Vy jste si tak mohli vybrat tu nejlepší krbovou vložku, připravili jsme pro Vás článek, který Vám s výběrem pomůže.

Které vložky doporučujeme a proč ?

Které vložky doporučujeme a proč ?

22. 03. 2017

Výběr krbové vložky je asi nejdůležitějším rozhodnutím při stavbě krbu. Špatně zvolená krbová vložka může zcela zkazit celkový dojem z krbu, nehledě na praktické důsledky takového výběru. Nikoho jistě nepotěší např. neustále špinění skla z důvodu špatně zvoleného výkonu, či dokonce zničení krbové vložky z důvodu častého přetápění apod.

Proč externí přívod vzduchu?

Proč externí přívod vzduchu?

19. 03. 2017


U moderních a rekonstruovaných domů s kvalitními plastovými či dřevěnými okny a dveřmi nastává jeden zásadní problém. Prostor bytu je prostřednictvím oken a dveří natolik dobře utěsněn, že procesu hoření paliva v krbové vložce či kamnech se nedostává dostatečné množství vzduchu, který je pro spalování zapotřebí ..... více >>

Volba výkonu teplovzdušné vložky

Volba výkonu teplovzdušné vložky

19. 03. 2017

Obecně platí, že by krbová vložka měla pokrýt tepelné ztráty v prostoru, který má vytápět. Základním parametrem, který je pro správnou volbu výkonu vložky nejdůležitější, jsou tedy tepelné ztráty. V případě nových domů je výpočet tepelných ztrát součástí projektu stavby. Pokud se jedná o starší nebo rekonstruované domy ..... více >>

Kontaktujte nás!