- 3% Doprava zdarma + Dárek

P01041-2

36 268 Kč s DPH

37 390 Kč

1 122 Kč s DPH (3%)

Upřesněte výběr produktu

levé provedení, pravé provedení

2 pekáče ke sporákům KVS 9100 a 9103 - hluboký a plytký - Rychlé info

ks

Sporák na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9100 s teplovodním výměníkem propojuje výhody spotřebiče určeného na vaření, pečení pokrmů, a kotle pro ústřední vytápění.
Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Sporák na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9100 s teplovodním výměníkem propojuje výhody spotřebiče určeného na vaření, pečení pokrmů a kotle pro ústřední vytápění.

Rozměrné topeniště lze snadno přestavit na letní nebo zimní provoz (vyjímatelný horní rošt). Jedna z mnoha dalších výhod je variabilita napojení na komín.

Sporák má již ve standardním provedení 3 vývody kouřových zplodin pro napojení na komín zezadu, zboku nebo shora (pozn.: Při použití sklokeramické desky - možnost napojení jen z boční a nebo zadní stěny). Všechny tyto vývody jsou umístěny u sebe - viz foto.

Sporák se vyrábí v pravém nebo levém provedení, které se rozlišuje především podle umístění vývodů do komína (při čelním pohledu). Pravé provedení - všechny 3 vývody kouřových zplodin jsou v pravém rohu, a také trouba se nachází v pravé části sporáku. Levé provedení - všechny 3 vývody kouřových zplodin jsou v levém rohu, a také trouba se nachází v levé části sporáku.

Sporák v barevném provedení slonová kost s chromovanými úchyty je dodáván s varnou deskou v provedení ocelová broušená a s nerezovým broušeným rámem plotny.

Za příplatek 598 Kč lze varnou desku vyměnit za variantu s litinovou varnou deskou + ocelovou stříkanou. Deska se v tomto případě skládá ze dvou částí. Menší část desky nad ohništěm je z litiny, větší část desky nad troubou je z oceli opatřené žáruvzdornou barvou. Obě části pak působí jednotným dojmem.
 


Charakteristické vlastnosti:

  •     velký výkon
  •     rozměrné ohniště, snadno přestavitelné na letní a zimní provoz
  •     výměník zabudovaný v ohnisku zaručuje jeho dobrou funkčnost
  •     velká trouba
  •     prosklená dvířka trouby vybavená teploměrem
  •     možnost napojení na komín se zadní nebo boční stěny, případně z plotny
  •     moderní design, který umožňuje umístění sporáku například v kuchyňské lince
  •     pohodlná regulace toku spalin a výkonu
  •     velká zásuvka na palivo
  •     levé nebo pravé provedeníSporák KVS MORAVIA typ 9100 s výměníkem je určený především pro spalování doporučeného paliva, jako jsou dřevo a hnědé uhlí, přitom u tohoto spotřebiče lze použít i dřevěné a hnědouhelné brikety.

Tento sporák s teplovodním ohřívačem (výměníkem) propojuje výhody spotřebiče určeného na vaření, pečení pokrmů, a kotle pro ústřední vytápění. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné v porovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.

Je konstruován tak, aby při zachování funkce vaření a pečení byl použit jeho potenciál také na vytápění dalších místností. Spotřebič s teplovodním výměníkem má vyšší obslužnost jako spotřebiče bez ohřívače a proto při provozu vyžaduje vetší frekvenci přikládání paliva a roštování. Nelze nastavit stáložárný provoz. Spotřebič je vhodný pro vytápění menších bytových jednotek a chat.

Ohniště sporáku je tvořeno tradičně šamotovými cihlami a je rozděleno na dvě části pomocí litinových roštů. Toto uspořádání nabízí dvě možnosti provozu:

    letní provoz - topení na horním roštu (vhodné pro vaření a pečení).
    zimní provoz - topení na spodním otočném roštu (vhodné pro vytápění, vaření a pečení)


Teplovodní výměník je umístěn ve spodní části topeniště, v prostoru mezi dvěma rošty. Vývody pro připojení do topného systému ústředního vytápění jsou na zadní stěně spotřebiče. Z důvodu omezeného prostoru, v konstrukci sporáku, je teplovodní výměník menších rozměrů a tedy s menším obsahem vody. Proto doporučujeme sporák zapojovat do okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).

Trouba sporáku je větších rozměrů a v její výbavě nechybí mřížka a pečící plech. Má vynikající schopnosti, což je dáno samotnou konstrukcí sporáku, protože plamen obtéká kolem celého obvodu trouby. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete pečení a vaření před vytápěním.

Pro zabudování sporáku do kuchyňské linky je možné použít ochlazovací panely. Pokud jsou součástí linky i horní skříňky nad sporákem, je nutné je izolovat od tepla a páry, např. Odsavačem par nebo jiným způsobem. Jinak by mohlo dojít k poškození linky.

 

Výkon do vody
3,5-8 kW
Účinnost
75,5%
Hmotnost
158 kg
Výška
850 mm
Šířka
924 mm
Hloubka
600 mm
Jmenovitý výkon
7 kW
Minimální tah komínu
12 Pa
Objem výměnníku
10 l
Plocha varné plotny
0,34 m2
Pracovní tlak
2 bar
Průměrná spotřeba dřeva
3-4 kg/h
Připojení na systém
1"
Rozměr trouby
400 x 482 x 294 mm (š x h x v)
Vnější průměr kouřovodu
120 mm
Výkon do prostoru
5,5 kW

Kontaktujte nás!