- 3% Doprava zdarma + Dárek

P01064-1

43 640 Kč s DPH

44 990 Kč

1 350 Kč s DPH (3%)

Upřesněte výběr produktu

levé provedení, pravé provedení

KVS - Pekáč hluboký pro sporáky KVS Klaudie 9112 - Rychlé info

ks

Sporák KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie s teplovodním výměníkem propojuje výhody spotřebiče určeného na vaření, pečení pokrmů, a kotle pro ústřední vytápění. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Sporák na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie s teplovodním výměníkem propojuje výhody spotřebiče určeného na vaření, pečení pokrmů, a kotle pro ústřední vytápění. Rozměrné ohnisko umožňuje použití dřevěných polen o délce do 450 mm a s průměrem do 190 mm. Jedna z mnoha dalších výhod je variabilita napojení na komín.

Sporák má již ve standardním provedení 3 vývody kouřových zplodin pro napojení na komín zezadu, zboku nebo shora (pozn. Při použití sklokeramické desky - možnost napojení jen z boční a nebo zadní stěny). Všechny tyto vývody jsou umístěny u sebe - viz foto.

Sporák se vyrábí v pravém nebo levém provedení, které se rozlišuje především podle umístění vývodů do komína (při čelním pohledu). Pravé provedení - všechny 3 vývody kouřových zplodin jsou v pravém rohu, a také trouba se nachází v pravé části sporáku. Levé provedení - všechny 3 vývody kouřových zplodin jsou v levém rohu, a také trouba se nachází v levé části sporáku.

 Charakteristické vlastnosti:

  •     velký výkon
  •     moderní design v rustikálním stylu
  •     rozměrné ohnisko pro palivové dřevo délky do 450 mm
  •     prosklená dvířka topeniště pro vizuální kontrolu spotřeby paliva
  •     trouba
  •     prosklená dvířka trouby vybavená teploměrem
  •     možnost napojení na komín ze zadní nebo boční stěny, případně z plotny
  •     pohodlná regulace toku spalin a výkonu
  •     velká zásuvka na palivo
  •     levé nebo pravé provedeníSporák KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie je určen především pro použití doporučeného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety.

Sporák také okouzluje tím, že je možné vidět i hořící oheň přes prosklená dvířka topeniště jako u krbových kamen. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné v porovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.

Je konstruován tak, aby při zachování funkce vaření a pečení byl využit jeho potenciál také na vytápění dalších místností. Spotřebič s teplovodním výměníkem má vyšší obslužnost jako spotřebiče bez výměníku a proto při provozu vyžaduje větší frekvenci přikládání paliva a roštování. Nelze nastavit stáložárný provoz. Spotřebič je vhodný pro vytápění menších bytových jednotek a chat.

Sporák má rozměrnější ohniště na úkor trouby, která je menších rozměrů ve srovnání s typem 9100 a 9103. Přesto je trouba dobře funkční a vybavená mřížkou a plechem na pečení. Vzhledem k tomu, že má tento typ rozměrné vstupní dvířka do ohniska, mohou se do něj vkládat polena až o průměru 190 mm a s délkou 450 mm. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete vytápění před pečením a vařením.

Teplovodní výměník ve tvaru "L" je umístěn na zadní a boční straně topeniště (náhradou za šamotové cihly). Vývody pro připojení do topného systému ústředního vytápění jsou na zadní stěně spotřebiče. Z důvodu omezeného prostoru, v konstrukci sporáku, je teplovodní výměník menších rozměrů a tedy s menším obsahem vody. Proto doporučujeme sporák zapojovat do okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).

Sporák je vybaven sekundárním přívodem vzduchu, který napomáhá lepšímu spalování.

Pro zabudování sporáku do kuchyňské linky je možné použít ochlazovací panely. Pokud jsou součástí linky i horní skříňky nad sporákem, je nutné je izolovat od tepla a páry, např. odsavačem par nebo jiným způsobem. Jinak by mohlo dojít k poškození linky.

Výkon do vody
3,5-8 kW
Účinnost
75 %
Hmotnost
175 kg
Výška
850 mm
Šířka
924 mm
Hloubka
600 mm
Maximální provozní přetlak vody
2 bar
Jmenovitý tepelný výkon
9 kW
Minimální tah komínu
12 Pa
Objem výměnníku
9 l
Plocha varné plotny
0,37 m2
Průměrná teplota spalin
190°C
Připojení na systém
1"
Rozměr trouby (v / š / h)
294 x 400 x 482 mm
Spotřeba paliva
3-4 kg/h
Vnější průměr kouřovodu
120 mm
Výkon do prostoru
5,5 kW

Kontaktujte nás!