V případě obestavby krbové vložky je potřeba ponechat mezi rámem vložky a obestavbou tzv. dilatační mezeru. Je tomu tak z důvodu rozpínání krbové vložky po jejím zahřátí. Pokud by se tato mezera neudělala a obestavba tak byla dostavěna natěsno s krbovou vložkou, došlo by téměř jistě k poškození obestavby.

 

Dilatační mezera by měla být min. 3-5 mm. To je už dost na to, aby byla viditelná pouhým okem a při pohledu na obestavbu tak rušila celkový dojem z obestavby, která tak působí nedodělaným dojmem. Aby se tomuto zamezilo, přišli v nedávné době na trh výrobci s jednoduchým řešením jak tomu zabránit. Jde o tzv. krycí rámeček, který tuto mezeru zakrývá. Krb tak díky němu působí čistým a ničím nerušeným dojmem.  

 

Obr. 1: Krycí rámeček krbové vložky Romotop

 

  

Postup při jeho instalaci: 

1) Před obezdívkou se rámeček z krbové vložky sundá

2) Obestavba se dotáhne ke krbové vložce, tak, aby byla ponechána mezera mezi krbovou vložkou a obestavbou cca.1 cm  (obestavba je samonosná a o krbovou
    vložku se nikde neopírá).
 
3) Jakmile je obestavba hotová a udělá se na ni konečná povrchová úprava, namontuje se samotný krycí rámeček. Jeho uchycení je obvykle na plovoucích šroubech
   a tak není problém vyrovnat rozdílnou hloubku obestavby před a po omítnutí. 

 
Obr. 2: třístranný rámeček Obr. 3: čtyřstranný rámeček Obr. 4: rámeček pro boční prosklení
 
 

Rámečky jsou vyráběny s různým ukončením lemu pod různými úhly (např. 90°, 45° apod). Nejpoužívanější jsou rámečky čtyřstranné, ale používají se také rámečky třístranné, nebo rámečky pro vložky s bočním prosklením.