Doprava zdarma

43 580 Kč

Na dotaz - Zboží expedujeme přimo ze skladů výrobce, aktuální dostupnost je tak potřeba ověřit.
ks

První litinová kamna do nových, nebo dobře utěsněných domů se systémem 100% přívodu vzduchu na hoření z exteriéru. Více

Výrobce: NordicaKód produktu: P02173Doprava a platba

Nordica - Jennifer

 

Absolutní konstrukční špička v litinových krbových kamnech.  Výkon 7,5 kW, účinnost 82% a centrální přívod vzduchu na hoření z exteriéru.


Nyní nevadí, když budte kamna instalovat v prostoru kde je odsavač par, vzduchotechnika, rekuperace nebo prostor kde vzniká podtlak. Již nic nebrání vytápět dřevem s krásným velkým  pohledem do ohně i v nových domech. Tím nechceme tvrdit, že by se kamna nedala instalovat do staršího domu nebo chalupu. Vždy budete mít tak nízkou spotřebu jako nikdy před tím a komín se prostě nebude zanášet. Kominík se jen při povinných kontrolách bude divit, že tam žádné usazeniny nejsou!

 

Konstrukční provedení je na základě vývoje a výzkumu firmy NORDICA. Povrchová úprava litiny je smalt. Nic se nevypaluje, nezapáchá, nenatírá - prostě povrch je upravený a stálobarevný...

 

Velké topeniště s velkým prosklením umožňuje přiložit až 50 cm polena a úchvatný pohled na plápolající oheň. Topeniště je vyloženo litinou a vyzdívkami Nordiker - patentované vyzdívky firmy Nordica, které zlepšují proces spalování. Trojité spalování zaručuje vysokou účinnost a nízké emise. To má za následek nižší spotřebu paliva při zachování stejné výhřevnosti a nižší zanášení spalinových cest.

Kamna mají možnost připojení externího přívodu vzduchu. Napojení je na zadní straně o průměru 100 mm. Odvod spalin je vyveden na horní plotnu o průměru 150 mm. Kamna mají regulaci roztápěcího vzduchu (primárního), provozního vzduchu (sekundární) a automaticky nastavený terciální vzduch, který vstupuje do topeniště malými otvory v zadní části.

Údržba kamen - skoro žádná, jen vybírat popel.

Parametry
Výkon 7,5 kW
Účinnost 81,9 %
Externí přívod vzduchu ano
Průměr kouřovodu 150 mm
Hmotnost 135 kg
Výška 872 mm
Šířka 700 mm
Hloubka 421 mm
Palivo dřevo, dřevěné brikety
Průměr CPV 100 mm
Připojení kouřovodu horní
Průměr příruby napojení externího vzduchu 100 mm
Spotřeba paliva 2,4 kg/h
Typ kachlí litinové