V tomto článku si ukážeme, jak instalovat akumulační sady ke krbovým vložkám ROMOTOP řady HEAT. V nabídce najdete jak horní akumulační sadu, tak boční akumulační sadu. Jejich Instalace je velice jednoduchá a není k tomu zapotřebí žádných speciálních nástrojů. Samotná instalace nezabere více než 20 minut.

Podmínkou správné funkce není instalace všech akumulačních sad. V některých případech není možná např. instalace horní sady (třeba v případě nízko zhotoveného vstupu do komínu), jindy je zase omezení co se týče šířky obestavby, proto by naopak nebylo možné instalovat boční sady.

Ať už Vám tedy bude vyhovovat kompletní instalace, či pouze částečná, nemusíte se obávat, že by to nějakým způsobem ovlivňovalo funkčnost krbu.


Horní akumulační sada


   

V tomto případě spaliny prochází kouřovodem a akumulační sada se prohřívá přes povrch kouřovodu. Spaliny tedy neprochází jednotlivými prstenci, jako je tomu např. v případě akumulačních prstenců typu MAMMOTH pro krbové vložky Romotop řady DYNAMIK. K dispozici jsou sady pro kouřovdy v průměrech 150, 180 a 200 mm.

K instalaci horní sady je potřeba nejdříve usadit rouru kouřovodu (minimálně 50 cm), kolem které se jednotlivé segmenty vyskládají. Teoreticky je tak možné tuto sadu použít i pro jiné typy krbových vložek, než je řada Romotop Heat. Podmínkou je pouze rovná horní deska, kolem které je možné jednotlivé segmenty vyskládat. Sada je zabalena v papírové krabici, která je umístěná na dřevěné paletce.

   


První řada se usazuje přímo na horní desku krbové vložky, tak, aby se zároveň dotýkala kouřovodu. Tímto je také zajištěn rychlý přenos tepla a rychlé prohřátí akumulačních kamenů.   

   


Horní akumulační sada se skládá z celkem pěti pater, které jsou mezi sebou rozděleny hliníkovými plechy, které rychle přenáší teplo mezi jednotlivými řadami.


   


   Boční akumulační sada

Boční akumulační sada se skládá z ocelového držáku a tří jednotlivých segmentů. Sada je opět zabalena v kabici, která je připevněna k dřevěné paletce.

   


Nejprve je potřeba zavěsit ocelový držák, do kterého se pak budou jednotlivé kameny zasouvat. Držák má v horní části malé výřezy, které přesně pasují na výběžky, které jsou na konstrukci krbové vložky. Stačí tedy konstrukci zasunout výřezy na tyto výběžky. Do zavěšené konstrukce pak postupně zasuneme jednotlivé kameny. Ty mají na každé hraně praktické otvory pro prsty, aby nedošlo při zasouvání ke zranění.

   


Boční akumulační sada - instalace 1     Boční akumulační sada - instalace 3