Na této stránce uvádíme několik podrobných návodů pro stavbu krbu svépomocí. Všechny návody byly vytvářeny s ohledem na momentálně platné normy a s ohledem na požadavky výrobců krbových vložek pro jejich obestavění.

Jako stavební materiál byly v těchto případech zakresleny kalciumsilikátové desky Skamotec, či Silca, které lze považovat za stavebně izolační materiál s dostatečnou tepelnou odolností. Tyto desky je v případě zájmu možno nahradit izolačními deskami Thermax Eco.   
Pokud Vám žádný z námi prezentovaných návodů nevyhovuje a potřebovali byste návod dle vlastních potřeb upravit, nabízíme vám vytvoření individuálního návodu na míru, který vychází z Vaší dispozice. Tuto službu momentálně nabízíme zdarma a je podmíněna pouze odběrem kompletního potřebného materiálu na stavbu krbu (včetně krbové vložky).

V případě, že byste měli o tuto službu zájem, doporučujeme si nejdříve nechat zpracovat 3D návrh, jehož součástí je také cenová nabídka na kompletní potřebný materiál (ceny vychází z cen v našem e-shopu).

Zde najdete několik referencí od zákazníků, kterým jsme vytvořili 3D návrh a následně také individuální návod na míru. Všechny krby byly postaveny svépomocí. V popisu vidíte zvolenou krbovou vložku, i cenu kompletního potřebného materiálu pro postavení krbu.