Krbová kamna HEDE 1 Panorama
Krbová kamna HEDE 1 Panorama
Krbová kamna HEDE 1 Panorama jsou velmi odolná sálavá krbová kamna, vyrobena z ušlechtilé kamnářské oceli. Specialitou těchto kamen je prosklení ze tří stran. Boční jsou opatřena nepřilnavou boční vrstvou, která zaručuje, že tyto skla budou vždy čistá a vy si můžete užít krásu plamenů z boku kamen naplno. Na hloubku mají pouhých 266 mm a celkovou výšku mají jen 537 mm, nezabírají tak mnoho prostoru. Mají dvířka téměř přes celou šířku s velkým sklem, což poskytuje nádherný pohled do spalovací komory. Jsou certifikována dle evropské normy EN13240 a jelikož mají velice účinné a čisté spalování, obdržela britský certifikát od britské vládní agentury Defra, která uděluje povolení k prodeji v hustě obydlených oblastech (města apod.), kde se kamna bez této certifikace prodávat nesmějí.
Kamna jsou specifikována jako stavební výrobky a zkouší se podle technických pravidel, uvedených v této specifikaci. Krbová kamna by se neměla používat jako jediné trvalé vytápění. Jsou myšlena jako podpora stávajícího topného zařízení v chladném ročním období popř. jako krátkodobé náhradní topení v přechodném období. Krbová kamna byla zkoušena podle ČSN EN 13 240, ČSN 06 1201, ČSN 06 1208, ČSN 06 1218 s palivy dřevo a podlouhlé brikety z hnědého uhlí. Podmínky těchto norem (krbová kamna) splnila. Smí se provozovat jen s uzavřeným topeništěm. I když jsou krbová kamna mimo provoz, musí být topeniště rovněž uzavřeno. Dvířka topeniště se tedy smí otvírat jen za účelem vkládání paliva.
Vlastnosti:
- ocel tl.5 mm
- prosklení ze tří stran (speciální sklo, které se nikdy nezakouří – se speciální vnitřní nepřilnavou vrstvou)
- vysoká účinnost 82,7%
- trojí přívod vzduchu - spalování dřevoplynů
- velká spalovací komora – možné vkládat polena až 36 cm
- vhodné i do menších prostor
- horní i zadní odkouření
Rozdíl mezi sálavým a konvekčním vytápěním můžete vidět na obrázku níže

| Výkon | 5 kW |
|---|---|
| Účinnost | 82,7 % |
| Průměr kouřovodu | 130 mm |
| Materiál opláštění | Plech |
| Hmotnost | 65 kg |
| Regulovaný výkon | 2 - 8 kW |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Maximální délka polen | 36 cm |
| Průměr externího přívodu vzduchu | Ne |
| Průměrná spotřeba dřeva | 1,3 kg/h |
| Připojení kouřovodu | Horní / Zadní |
| Rozměry (výška / šířka / hloubka) | 537/ 496/286 mm |
| Výrobce | Hede |























