Nordica - Rosa Reverse 2.0 - Liberty Bordó
Přednosti tohoto produktu:
Celolitinový sporák ROSA - s funkcí dvojitého spalování a kachlovým obkladem. Vyniká prostorným ohništěm z litiny, pohyblivým roštem a velkou troubou na pečení s teploměrem. Litinová plotna má v místě nad ohništěm odnímatelné kruhy, umožňující vaření na otevřeném ohni. Tak může dilatovat, nedeformuje se a ani nepraská. Díky proskleným dvířkám si můžete dopřát krásný pohled na hořící oheň a kontrolovat průběh pečení v troubě.
Sporáky mají jednoduché otevírání dvířek i zásobníku dřeva a přesnou regulaci primárního a sekundárního vzduchu. Kouřovod je možno připojit na pravé straně na plotně nebo v zadní části.
Kachlový obklad dodává sporáku krásný vzhled a slouží jako solitérní doplněk interiéru. Konstrukce topeniště je masivní celolitinová a veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Veškerá dvířka jsou také z masivní litiny. Vypovídající údaj o masivní konstrukci je samotná hmotnost sporáku, která je 183 kg. Pečící trouba o objemu 28 litrů je oboustranně smaltovaná tudíž povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost.
Sporák Rosa "naruby". U tohoto modelu bylo oproti klasické Rose zvětšené ohniště na úkor trouby. Velké ohniště (37,4x32x32,6 cm) a menší velikost trouby (24,5x30x38,2 cm). Bylo tak dosáhnuto vyššího celkového výkonu než u klasické Rosy.
Popis výrobku:
- Kachlový obklad sporáku
- Více barevných variant
- Litinová varná plotna
- Chromovaný rám kolem plotny
- Pozinkovaná a smaltovaná ocel
- Celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
- Smaltovaná trouba o objemu 28 litrů
- Integrovaný teploměr pečící trouby
- Ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
- Integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
- Přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
- Možnost napojení na externí přívod vzduchu
| Výkon | 8,2 kW |
|---|---|
| Účinnost | 86,5 % |
| Externí přívod vzduchu | Ano - jen do mezipláště |
| Průměr napojení externího vzduchu | 100 mm |
| Vyústění kouřovodu | Na pravé straně |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Hmotnost | 183 kg |
| Povrch sporáku | Keramika |
| Sklo před ohništěm | Ano |
| Výška | 850 mm |
| Šířka | 1030 mm |
| Hloubka | 666 mm |
| Maximální délka polen | 35 cm |
| Připojení kouřovodu | Horní, zadní, vpravo |
| Rozměr trouby (v / š / h) | 300 x 245 x 384 mm |
| S troubou | Ano |
| Spotřeba paliva | 2,3 kg/h |
| Výrobce | Nordica |























