Nordica - Asia 5.0 - Vulcan
Nordica - Asia 5.0 (Vulcan)
Kamna Asia jsou malé rozměrem, ale s optimálním tepelným výkonem, jednoduchou obsluhou, velkým prosklením na výšku, otočným roštem pro lehké odstranění popela a litinovým ohništěm pro dlouhou životnost. Obložení z mastku umožňuje pomalé odevzdávání tepla ne s dvojitým, ale s trojitým spalováním, pro ješte lepší a ekologičtější hoření s lehkou regulací jedním ovladačem vzduchu. Skutečně bytelné kamna pro trvalé topení. Svařený korpus ze silné oceli a ostatní už je jen litina a zase litina. Dva nerezové deflektory v horní části ohniště zlepšují proces dohoření plynů a snižují odcházející teplo do komínu. Malé zanášení kouřových cest je dalším bonusem těchto kamen. Použití je především v prostorech do 25 m2 s dobrou izolací, pro občasné přitopení, ale i dlouhodobé topení. Není vhodné na krátkodobé topení z důvodu pomalého odevzdávání tepla.
Popis výrobku:
- účinnost 86 %
- CO emise pri 13% O2 0,07%
- rovnoměrné a rychlé rozložení tepla po místnosti
- vnitřní část pece z litiny - první plášť
- vnější obklad - mastek
- nízká povrchová teplota
- spalovací prostor je tvořený z litinových desek a v horní části dvěma deflektory
- litinový otočný rošt ovládaný mimo kamen ulehčuje odstranění popela
- prosklené litinové dvířka s odolností 750 °C
- litinové dvířka společné pro přikládání a vybírání popela
- ocelová klička
- přenos tepla: sálaním přes sklo a prouděním vzduchu nahřívaným mezi dvěma plášti, akumulací a postupném odevzdávání
- trojzónové spalování paliva:
- na roště - primárně
- nad palivem - sekundární předehřátý horký vzduch se mísí se spalinami
- katalyzátor - terciálním spalováním
- katalyzátor je třetí zóna vytvořená ze dvou deflektorů, které prodlužují dráhu spalin z paliva
- pod první deflektor vystupuje tryskama ze zadní litinové desky teplý vzduch o teplotě až 600 ° C - automatický terciální vzduch.
- v této třetí zóně dochází k chemickému slučování aromatických uhlovodíků se vzduchem - stoupá účinnost> 81,3% a snižuje se CO <0,2
- první deflektor je tvořený izolačním materiálem, který odráží žár zpět na rošt - vysoká teplota na roště zaručuje dobré spalování
- ocelový deflektor chrání litinu pod kamnovou deskou proti poškození
- jemná regulace primárního a sekundárního vzduchu
- systém prohořívání paliva přes rošt nahoru
- doba hoření 2 - 4 h - v závislosti na druhu, velikosti a množství spalovaného dřeva
- mastek je hornina 4 krát těžší než voda s velkou akumulací tepla
- teplota odcházejících spalin při nominálním výkonu:
a) při topení dřevem 380 °C
b) při topení uhelnými briketami 340 °C
- Doporučené palivo: dřevo, dřevěné brikety
- Smaltované ocelové díly
- Celo-litinové topeniště
- Litinová dvířka topeniště
- Obklad tmavý přírodní kámen – Vulcan
- Pohyblivý rošt
- Dvojí spalování
- Vysoká účinnost
- Dvouplášťová konstrukce
- Odnímatelný popelník
| Výkon | 7 kW |
|---|---|
| Účinnost | 86 % |
| Externí přívod vzduchu | Ano - jen do mezipláště |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Materiál opláštění | Přírodní kámen (pískovec, žula, serpentin) |
| Hmotnost | 160 kg |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Výška | 930 mm |
| Šířka | 438 mm |
| Hloubka | 473 mm |
| Maximální délka polen | 33 cm |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Připojení kouřovodu | Horní |
| Přísun vzduchu pro podporu sek. spalování | ano |
| S troubou | Ne |
| S varnou deskou | Ne |
| Spotřeba paliva | 1,9 kg/h |
| Typ kachlí | krbové, kachlové |
| Vytápěný prostor | 200 m³ |
| Výrobce | Nordica |












