Romotop - PARLA T 3S - keramika
Romotop - PARLA T 3S - keramika
Tento model krbových kamen se může pochlubit otáčecím mechanismem, který je velice spolehlivý a jakoukoli pozici kamen si můžete zajistit dokonalou aretací. Tento model se také může pochlubit třístranným prosklením. Plameny tak můžete sledovat z jakéhokoli místa v místnosti. Díky stabilní otáčecí noze si můžete určit směr, kde má být teplo vyzařováno - obrovská výhoda. Otačecí mechanismus je patentován a zaručuje dlouhodobou spokojenost a bezpečné užívání. Jako obklad můžeme nabídnout kámen serpentin, keramické kachle různých barev nebo černý odolný plech.
Krbová kamna, která jsou zejména při použití akumulace vhodná pro nízkoenergetické domy. Disponují systémem CPV – centrální přívod externího vzduchu. Konstrukce kamen umožňuje zvolit ze dvou způsobů odvodu spalin, a to horního nebo zadního. Sklo dvířek z vnitřní strany omývá proudící sekundární vzduch a díky tomu nedochází k usazování nečistot. Spalovací komora je vyložena kvalitními šamotovými tvarovkami. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jediným ovládacím prvkem.
| Výkon | 6 kW |
|---|---|
| Účinnost | 79 % |
| Externí přívod vzduchu | Ano |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Materiál opláštění | Keramika |
| Hmotnost | 123 kg |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Výška | 1052 mm |
| Šířka | 471 mm |
| Hloubka | 431 mm |
| Maximální délka polen | 25 cm |
| Minimální tah komínu | 12 Pa |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Průměr přívodu ext. vzduchu | 125 mm |
| Regulovatelný výkon | 3 - 7,8 kW |
| Spotřeba paliva | 1,8 kg/h |
| Výška osy zadního vývodu | 921 mm |
| Průměr kouřového hrdla | 150 mm |
| Výrobce | Romotop |

Jak topit a přikládat palivo do kamen ?
© 2017 www.topsi.cz
Klasické volně stojící krbová kamna s prosklenými dvířky jsou konstruovány vzhledem k požadavku na neustále se zobrazující hořící plameny, jako spotřebič s hodinovým cyklem přikládání. Podle velikosti topeniště, resp. nominálního hodinového výkonu, se pak do kamen každou hodinu přikládá příslušná hodinová dávka paliva. Nelze do kamen naložit násobky této hodinové dávky najednou, například na noc, apod.

Kamna teplovzdušná nebo s výměníkem?
© 2017 www.topsi.cz
Před samotným výběrem krbových kamen je třeba se rozhodnout, jaký způsob vytápění pomocí kamen zvolit. Jsou dvě možnosti, které mají své výhody i nevýhody.

Které kamna bychom doporučili a proč ?
© 2017 www.topsi.cz
Na základě našich dlouhodobých zkušeností s prodejem kamen různých výrobců, bychom našim zákazníkům rádi usnadnili výběr tím, že bychom z našeho širokého sortimentu vybrali několik výrobců, kteří patří v oboru mezi absolutní špičku. Kromě moderní konstrukce a vysoké kvality zpracování svých výrobků tito výrobci nabízejí kvalitní záruční i pozáruční servis, včetně zajištění originálních náhradních dílů.

Proč externí přívod vzduchu ?
© 2018 www.topsi.cz
U moderních a rekonstruovaných domů s kvalitními plastovými či dřevěnými okny a dveřmi nastává jeden zásadní problém. Prostor bytu jeprostřednictvím oken a dveří natolik dobře utěsněn, že procesu hoření paliva v krbové vložce či kamnech se nedostává dostatečné množstvívzduchu, který je pro spalování zapotřebí.






































