Nordica - Brigitta GB
Nordica - Brigitta GB
Sálavá celolitinová kamna Brigitta s velkým prosklením, vysokou účinností 80 % a trojitým hořením, pro chaty, chalupy ale i nové domy. Menší jako Petry ale mnohem úspornější, výkonější s velikým krbovým prosklením a speciálně tvarovanou litinou celou smaltovanou pro zamezení rezavění. Malá litinová kamna na dřevo s vysokým prosklením, roštem, popelníkem s excelentní účinností 80 % a speciálně tvarovaným ohništěm.Ještě nikdo nepoužil litinové desky s tvarem včelí plástve. Tento tvar zvyšuje žárovou a mechanickou odolnost a prodlužuje životnost kamen na desítky let.
Ani ne 1 metr výšky a pouze 40 mm hloubky působí velmi kompaktně, ale přesto hřeje výkonem 5,5 kW/h při spotřebě pouze 1,5 kg/h. Výstup kouřovodu je nahoru o velikosti 120 mm, pomáhá při zatápění do studených komínů. Dvojité ekologické spalování bylo rozšířeno o třetí terciální vzduch, který snižuje emise CO na hodnoty pod 0,1 % a tím zmenšuje zanášení komínu a trubek. Regulace je velmi jednoduchá, tvořena dvěma ovladači se symboly velikosti.
Při napojení na komín smaltovanými trubkami je dosaženo bezúdržbové topidlo. Vytopí prostor 18 m2 až 30 m2, při kvalitním zateplení i více.
Výhody kamen Brigitta:
- velký oheň
- rychlá instalace
- nejnovější proces spalování
- malý rozměr
- tepla tak akorát (5,5 kW )
- instalace na jakýkoliv typ komínu
| Výkon | 5,7 kW |
|---|---|
| Účinnost | 82 % |
| Externí přívod vzduchu | Ne |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Hmotnost | 72 kg |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Výška | 640 mm |
| Šířka | 404 mm |
| Hloubka | 397 mm |
| Maximální délka polen | 30 cm |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Připojení kouřovodu | Horní |
| S troubou | Ne |
| S varnou deskou | Ne |
| Spotřeba paliva | 1,5 kg/h |
| Terciální přísun vzduchu | ano |
| Typ kachlí | litinové |
| Výrobce | Nordica |






















