Nordica - Emiliana - bordó
Nordica - Emiliana - bordó
Moderní středně velká krbová kamna s masivním kachlovým obkladem jsou stále populárnější a populárnější, jelikož dnešním trendem je izolovat objekty, snížit tak energetickou náročnost a pak není potřeba velkého výkonu a množství tepla. Dvouplášťová konstrukce s masivním kachlovým obkladem umožňuje pomalé proudění tepla a zároveň akumulaci do kachlových bloků. Objekt je pak rovnoměrně vytápěn a povrch kamen je tak vždy teplý, ale nikoliv rozpálený, aby se co nejvíce zamezila možnost popálení při náhodném kontaktu. Což je výhodou především v situacích, kdy jsou doma malé děti a vaší snahou je maximálně zabránit možnému popálení.
Konstrukce topeniště je litinová se vstupujícími třemi vzduchy pro ekologické spalování s vysokou účinností a nízkým obsahem emisních a prachových částic. Kamna s masivním obkladem vám také pomohou ušetřit místo v menších místnostech, kdy nábytek a ostatní prvky z hořlavého materiálu mohou být ve vzdálenosti 20 cm od kachlového povrchu. Díky kachlovému obložení se z kamen stává solitérní kus nábytku, který ozdobí domácí interiér.
Charakteristika produktu:
- Masivní litinová konstrukce
- Materiál topeniště – litina + nerezové deflektory
- Masivní kachlový obklad
- V horní části varná plotýnka
- Nízký výkon
- Účinnost kolem 85%
- Regulovatelný primární a sekundární vzduch
- Terciální vzduch je přednastaven z výroby
- Odnímatelný popelník
- Dvouplášťová konvekční kamna
- Maximální rozložení tepla po místnost
- SPODNÍ ŠOUPĚ POD DVÍŘKY SE POHYBUJE POUZE V ROZMEZÍ 10MM.
| Výkon | 6,5 kW |
|---|---|
| Účinnost | 88 % |
| Externí přívod vzduchu | Ne |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Materiál opláštění | Keramika |
| Hmotnost | 135 kg |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Výška | 950 mm |
| Šířka | 450 mm |
| Hloubka | 490 mm |
| Maximální délka polen | 30 cm |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Připojení kouřovodu | Horní |
| S troubou | Ne |
| S varnou deskou | Ano |
| Spotřeba paliva | 1,7 kg/h |
| Typ kachlí | krbové, kachlové |
| Výrobce | Nordica |


















