Nordica - Fedora - Bordó
Nordica - Fedora - bordó
Pevná dvouplášťová kamna mají vnitřní korpus z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje rezivění a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné. Uvnitř jsou vloženy na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor. Vnitřní vroubkování litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí. V horní části topeniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína ale také zlepšit průběh dohoření plynů ze dřeva.
Popis výrobku:
- účinnost 86,4%
- CO emise při 13% O2 0,03%
- rovnoměrné a rychlé rozložení tepla po místnosti
- vnitřní část kamen z pozinkované oceli - první plášť
- vnější obklad - kachlové bloky nebo hornina - mastek
- nízká povrchová teplota
- spalovací prostor z litinových desek
- litinový otočný rošt ovládaný vně kamen ulehčuje odstranění popela
- konstrukce s dvěmi dvířky - jedny jsou na přikládání a druhé na regulaci primárního vzduchu a k popelníku
- přenos tepla: sáláním přes sklo, prouděním vzduchu ohřívaným mezi dvěma plášti, akumulací do kachlí a postupném předávání
- třízónové spalování paliva:
1. na roštu - primární
2. nad palivem - sekundární předehřátý horký vzduch se mísí s plyny za vývinu tepla
3. katalyzátor - terciální spalování
- třetí zóna vytvořena ze dvou deflektorů, které prodlužují dráhu plynů z paliva.
- pod první deflektor vystupuje tryskami ze zadní litinové desky ohřátý vzduch o teplotě až 600 ° C - automatický terciální vzduch. V této třetí zóně dochází k chemickému slučování aromatických uhlovodíků se vzduchem - stoupá účinnost> 81,3% a snižuje se CO <0,2.
- první deflektor je tvořen izolačním materiálem, který odráží žár zpět na rošt - vysoká teplota na roštu zaručuje dobré spalování
- ocelový deflektor chrání litinu pod plotnou proti poškození
- jemná regulace primárního a sekundárního vzduchu
- systém prohořívání paliva přes rošt nahoru
- doba hoření 2 - 4 h - v závislosti na druhu, velikosti a množství spalovaného dřeva
- teplota odcházejících spalin při nominálním výkonu: a) při topení dřevem 380 ° C, b) při topení uhelnými briketami 340 ° C
| Výkon | 8,3 kW |
|---|---|
| Účinnost | 86,4% |
| Externí přívod vzduchu | Ne |
| Průměr kouřovodu | 130 mm |
| Materiál opláštění | Keramika |
| Hmotnost | 175 kg |
| Možnost doplnění akumulace | Ne |
| Výška | 1035 mm |
| Šířka | 559 mm |
| Hloubka | 547 mm |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Připojení kouřovodu | Horní |
| S troubou | Ne |
| S varnou deskou | Ano |
| Spotřeba paliva | 1,9 kg/h |
| Terciální přísun vzduchu | ano |
| Typ kachlí | krbové, kachlové |
| Výrobce | Nordica |

















