Romotop ALEDO G - plech
Krbová kamna Romotop - ALEDO G - plech
Krbová kamna ALEDO se vyznačují elegantním designem, propracovaným vedením centrálního přívodu vzduchu a celoskleněnými dvířky, které nabídnou nerušený pohled na oheň.
Keramická kamna Romotop spojují tradiční materiál, moderní technologii a ruční práci. Díky akumulačním schopnostem dokáží keramické kachle do sebe pojmout teplo a tím prodloužit hřejivý prožitek z topení o několik hodin. Keramický obklad je neporézní, zabraňuje usazování prachu a je velmi praktický při údržbě. Pracujeme s aktuálními trendy v interiérové architektuře, proto si můžete vybrat ze dvaceti moderních barev glazury.
Krbová kamna jsou vhodná pro nízkoenergetické domy. Vysoká těsnost a nižší tepelné ztráty nízkoenergetických rodinných domů jsou dnes již standardem, proto jsme pro tyto domy navrhli vhodnou kolekci krbových kamen, krbových vložek a designových krbů. Jejich konstrukce i při sníženém tepelném výkonu napomáhá dosáhnout vysoké účinnosti a tím nízkých nákladů na provoz. Centrální přívod externího vzduchu do spalovací komory představuje důležitou konstrukční část kamen, vložek a designových krbů. Nedochází díky němu k ovlivňování rekuperací či digestoří. Oheň navíc pro své hoření neodebírá kyslík z místnosti.
Dvířka kamen mají designově potištěné velkoplošné prosklení. Kamna disponují systémem CPV – centrální přívod externího vzduchu. Ve standardu je možné zapojení horního nebo zadního odvodu spalin. Díky sekundárnímu přívodu vzduchu je sklo dvířek omýváno, a tak nedochází k usazování nečistot. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkami. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jediným ovládacím prvkem. Ve spodní části kamen lze uskladnit menší zásoby dřeva.
Popis produktu:
- vhodné pro nízkoenergetické domy
- velkoplošné prosklení dveří
- designové potištěné sklo
- odolný litinový rošt
- předehřev sekundárního vzduchu - jistota čistého skla
- CPV (centrální přívod externího vzduchu)
- šamotová spalovací komora
- možnost zapojení horního nebo zadního odvodu spalin
- regulace primárního a sekundárního přívodu vzduchu jediným ovládacím prvkem
| Výkon | 6,8 kW |
|---|---|
| Účinnost | 81 % |
| Externí přívod vzduchu | Ano |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Materiál opláštění | Plech |
| Hmotnost | 195 kg |
| Výška | 893 mm |
| Šířka | 696 mm |
| Hloubka | 371 mm |
| Maximální délka polen | 35 cm |
| Minimální tah komínu | 12 Pa |
| Průměr externího přívodu vzduchu | 125 mm |
| Průměrná spotřeba paliva | 2,0 kg/h |
| Průměrná teplota spalin | 275 °C |
| Regulovatelný výkon | 3,4 - 8,8 kW |
| Výška osy zadního vývodu | 787 mm |
| Výrobce | Romotop |

Jak napojit kouřovod do "keramického" komínu ?
© 2017 www.topsi.cz
U moderních vícevrstvých komínů (např. Schiedel), kde je vnitřní průduch komína tvořen keramickými vložkami a ze stejného materiálu je i hrdlo sopouchu, do kterého se napojuje kouřovod, nastává problém spojený s rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a keramického hrdla sopouchu.

Kamna teplovzdušná nebo s výměníkem?
© 2017 www.topsi.cz
Před samotným výběrem krbových kamen je třeba se rozhodnout, jaký způsob vytápění pomocí kamen zvolit. Jsou dvě možnosti, které mají své výhody i nevýhody.

Které kamna bychom doporučili a proč ?
© 2017 www.topsi.cz
Na základě našich dlouhodobých zkušeností s prodejem kamen různých výrobců, bychom našim zákazníkům rádi usnadnili výběr tím, že bychom z našeho širokého sortimentu vybrali několik výrobců, kteří patří v oboru mezi absolutní špičku. Kromě moderní konstrukce a vysoké kvality zpracování svých výrobků tito výrobci nabízejí kvalitní záruční i pozáruční servis, včetně zajištění originálních náhradních dílů.

Jak topit a přikládat palivo do kamen ?
© 2017 www.topsi.cz
Klasické volně stojící krbová kamna s prosklenými dvířky jsou konstruovány vzhledem k požadavku na neustále se zobrazující hořící plameny, jako spotřebič s hodinovým cyklem přikládání. Podle velikosti topeniště, resp. nominálního hodinového výkonu, se pak do kamen každou hodinu přikládá příslušná hodinová dávka paliva. Nelze do kamen naložit násobky této hodinové dávky najednou, například na noc, apod.

Proč externí přívod vzduchu ?
© 2018 www.topsi.cz
U moderních a rekonstruovaných domů s kvalitními plastovými či dřevěnými okny a dveřmi nastává jeden zásadní problém. Prostor bytu jeprostřednictvím oken a dveří natolik dobře utěsněn, že procesu hoření paliva v krbové vložce či kamnech se nedostává dostatečné množstvívzduchu, který je pro spalování zapotřebí.





















